Projekt: Mercedes 280 SL

Komplexná renovácia vintage cabrioletu

Nedávno sme v CarRebirth mali naozaj komplexnú, hĺbkovú renováciu unikátneho Mercedesu 280 SL teda Cabrio verziu známeho modelu.
Previous
Next

Renovácia karosérie, lakovanie a leštenie

Previous
Next

Ako môžete vidieť na fotkách lak vozidla bol v dezolátnom stave. Škrabance, hrdza a dierky po kamienkoch.

Poškodené časti karosérie bolo potrebné opraviť a prelakovať. Lakovaná bola kompletne celá karoséria vrátane hardtopu.

Potom, ako bolo vozidlo nalakované sme sa pustili do finálnej úpravy laku tak ako by to malo byt po každom lakovaní. Wet sanding- mokré brúsenie a odstránenie nedokonalosti po lakovaní a následné leštenie. Tento krok je pre dokonalý vzhľad po lakovaní veľmi dôležitý. Brúsenie a leštenie odstráni nedokonalosti, ktoré vznikli v lakovacom boxe.

Hneď ako bol Mercedes vyleštený a odmastnený aplikovali sme keramickú ochranu Krytex. Ak nás sledujete už nejaký čas viete, že sme vyskúšali veľa druhov keramickej ochrany a môžeme povedať, že Krytex v súčasnosti patrí k absolútnej špičke vo svojom obore.

Zhrnieme Vám, čo môžete čakať od keramickej ochrany.

Keramická ochrana

Vďaka keramike bude Vaše auto chránené pred chemickým a mechanickým poškodením laku. V súčasnosti najčastejšie používame keramickú ochranu Krytex, ktorá je v autodetailingovom svete absolútnou špičkou medzi keramickými nátermi. 

keramicka ochrana laku

Pred aplikáciou keramiky je nevyhnutným krokom leštenie auta. Technologický postup, nám nedovolí naniesť keramický povlak na lak, ktorý je zaoxidovaný alebo znečistený. Pre dosiahnutie dokonalého výsledku je preto leštenie laku nevyhnutnosťou. 

Keramické ochrany, ktoré Vám ponúkame nájdete v našom cenníku a v sekcii o keramickej ochrane.

Renovácia diskov

Disky ako ste si určite všimli neboli tiež v dobrom stave. Po dohode so zákazníkom sme ich chemicky odlakovali, opravili nedostatky a následne sme ich v troch vrstvách znova nalakovali komaxitom. Takisto sme zrenovovali krytky kolies.

Renovácia prednej masky

Predná mriežka potrebovala individuálnu pozornosť a tak sme ju rozobrali, zrenovovali, poskladali a namontovali naspäť. Na fotkách vidíte, že to malo zmysel a neušiel ani malý detail.

Previous
Next

Interiér

Interiér prešiel hĺbkovým čistením, tepovaním a dôkladnou starostlivosťou o kožené časti. Tie sme vyčistili a naimpregnovali, aby sme im vrátili pružnosť a predĺžili životnosť. 

Hardtop - tvrdá strecha

Keďže tento Mercedes je cabrio a disponuje aj mäkkou, aj tvrdou strechou bolo potrebné sa postarať o obe. Veľmi špecifickou časťou tohto projektu bola renovácia hardtopu – teda tvrdej strechy.

Ako sme spomínali vyššie hardtop, rovnako ako zvyšok vozidla prešiel lakovaním, leštením a aplikáciou keramickej ochrany.

Okrem toho však prišla zo strany zákazníka požiadavka na výmenu gumových tesnení, ktoré boli už po rokoch poškodené. Zároveň sme si všimli poškodenie na zadnej lište hardtopu, o ktoré sme sa postarali prečalunením.

čistenie-interiéru

Záver

Celkovo išlo o veľmi zaujímavý projekt, ktorý však ešte nie je na konci. Vozidlo sa k nám o nejaký čas znova vráti a budeme pokračovať v renovácii toho, na čo sme doteraz priestor nemali.