Najlepšia ochrana pred mechanickým poškodením

Polyuretánové samo-opravné, ochranné fólie patria medzi najlepšie spôsoby ako ochrániť lak svojho vozidla pred poškodením. Ochrana laku auta je z dlhodobého hľadiska tou najlepšou investíciou do vzhľadu vozidla, a preto je dôležité spoznať najvhodnejšie možnosti. Samo-opravná, ochranná fólia na auto k takýmto rozhodne patrí.  

folia-na-auto

Priehľadná samo-opravná fólia po aplikovaní na karosériu chráni lak vozidla pričom zanecháva jeho dokonalý vzhľad. Fólia ochráni lak auta pred škrabancami, oderkami od kamienkov, poškodením laku na umývacej linke a ďalším mechanickým opotrebením.

TOP ochrana laku

Platí, že tento typ ochrany je v súčasnosti najkvalitnejším spôsobom ochrany najmä tých najviac zaťažovaných častí karosérie teda kapoty, predného nárazníka a predných blatníkov. Okrem toho často aplikujeme ochrannú fóliu aj na najviac namáhanú časť strechy.

Hrúbka ochrany závisí od konkrétneho typu fólie, ale vo všeobecnosti je zhruba 160 mikrónov. Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť je to viac, než je bežný továrenský lak.

Rovnako ako poznáme rôzne značky keramickej ochrany poznáme aj rôzne ochranné fólie na autá.

Lesk

Okrem ochrany poskytuje samo-opravná ochrannná fólia na auto aj zvýšený lesk. Tento sa po čase nestratí, keďže samotná fólia na slnku vďaka UV ochrane neoxiduje. Vozidlo je tak chránené nie len pred mechanickým poškodením, ale aj pred vplyvom času.

Samo-opravná schopnosť

Najväčším dôvodom / najčastejším dôvodom, pre ktorý si u nás zákazníci nechávajú aplikovať ochrannú fóliu na auto je nepochybne jej samo-opravná schopnosť.

V princípe táto schopnosť, alebo vlastnosť funguje tak, že pod vplyvom tepla škrabance úplne zmiznú. Samo-opravnú schopnosť sme Vám znázornili vo videu, keďže je lepšie ju raz vidieť v akcii, ako o nej stokrát počuť.

fólia na auto
Ochranná-fólia-na-auto

Lak ostáva absolútne nepoškodený a vozidlo tak nestráca na hodnote. Ak ochránime fóliou nové vozidlo po cca 4 rokoch, keď fóliu dáme dole, bude mať vozidlo nepoškodený pôvodný lak.

Ochrana trvajúca viac než 5 rokov

Samozrejme aj záručná doba uvádzaná jednotlivými výrobcami sa od fólie k fólii líši. Väčšina však uvádza minimálnu odporúčanú dobu 3 až 5 rokov. Pri niektorých značkách ako je napríklad Xpel je to aj 10 rokov.

Vlastnosti samo-opravnej ochrannej fólie: