LEŠTENIE SVETIEL

Renovácia SVETLOMETOV

Zožltnuté či zastreté svetlomety nie sú problémom iba majiteľov starších vozidiel. Je to spôsobené materiálmi, z ktorých sú vyrobené a vplýva na ne mnoho faktorov.

Najvýraznejšími sú vplyvy počasia a nečistota z ciest. Ide o bežné opotrebenie svetiel, nie však o banálnu záležitosť.

leštenie-svetiel
leštenie-svetiel

Nejde len o vzhľad!

Znečistené svetlomety nie sú len záležitosťou vzhľadu (ten samozrejme výrazne ovplyvňujú tiež), hlavným problémom je však znížená viditeľnosť a zle osvetlená vozovka. Takéto opotrebovanie svetiel mení formu lúčov, ktoré kvôli tomu neplnia svoju funkciu na sto percent. 

Obmedzená viditeľnosť následkom zanesených svetlometov môže prispieť k zníženej bezpečnosti za volantom.

leštenie-svetiel

Renováciou svetlometov prispejete k dlhšej životnosti, zvýšeniu bezpečnosti a k celkovému vizuálnemu dojmu z auta. 

Samotné leštenie svetiel nestačí!

K renovácii treba pristupovať s rozumom, a preto je svetlá potrebné na záver renovácie vhodne ochrániť. Renovácia svetlometov je kompletná, až keď sú svetlá nalakované, alebo ošetrené ochrannou fóliou s UV ochranou.

Obyčajné leštenie svetiel vyústi maximálne do zažltnutých a zastretých svetlometov, aké nechce nikto. Dlhodobú funkčnosť zaručia iba dva spôsoby, ktoré sme Vám vymenovali.

UV ochrana

Kryty svetiel potrebujú mať na povrchu stabilnú, dlhodobú ochranu, ktorá bude odolávať vplyvom vonkajšieho prostredia. Prvým spôsobom, ako zakončiť leštenie svetiel, je lakovanie špeciálnym lakom s UV ochranou.

Druhým spôsobom je renováciu ukončiť aplikáciou samo-opravnej, polyuretánovej fólie s UV ochranou. Tento typ ochrany poskytujeme najčastejšie na tie najviac namáhané časti karosérie, teda kapotu, nárazník a blatníky. Svetlá tiež patria k najviac namáhaným častiam, preto je ich ochrana obzvlášť dôležitá. Viac o samo-opravnej fólii si môžete prečítať kliknutím na tlačidlo nižšie.

Previous
Next

Obhliadku máte u nás zadarmo !

o nás

Naša spoločnosť CarRebirth autodetailing sa už viac ako 6 rokov zaoberá starostlivosťou o vizuálnu stránku vozidiel. V našich priestoroch sa vystriedalo viac než 1200 áut, ktoré prešli rôznymi balíkmi od základných až po komplexné renovácie karosérie. 

Ponúkame širokú škálu služieb, od umytia, cez strojové leštenie laku, aplikáciu keramickej ochrany, aplikáciu samo-opravnej ochrannej fólie, lakovanie, renováciu svetlometov, renováciu kožených autosedačiek až po pieskovanie a následné lakovanie diskov. 

Ak je vaše vozidlo nové, ošetríme ho, a ak je o niečo staršie, tak ho zrenovujeme. 

Okrem detailingových služieb ponúkame aj niekoľko popredných automobilových produktov, ako sú MAD / Individual autopoťahy šité na mieru, optimalizáciu výkonu bez straty továrenskej záruky od BSR či BG autorizovaný autoservis, a to všetko pod jednou strechou na Jarmočnej ulici v Košiciach. Ak máte otázky týkajúce sa detailingu, alebo by ste potrebovali poradiť, čo by bolo pre Vaše vozidlo najvhodnejšou starostlivosťou, kontaktujte nás a radi Vám pomôžeme.